Medycyna estetyczna to dziedzina najczęściej skojarzona z innymi obszarami działalności medycznej. Nie tylko skuteczność ale również wysoki stopień estetyki jest najbardziej porządanym efektem działalności każdego lekarza. 

 

Na ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonywanych w Naszej placówce składają się zabiegi z toksyną botulinową (potocznie zwaną botoksem), zabiegi z wykorzystaniem kwasu hiauronowego, mezoterapia a także zabiegi laserem frakcyjnym EmergeTM.

Botoks jest perfekcyjnie oczyszczonym preparatem białka, który blokuje bodźce płynące z mózgu do wybranych mięśni twarzy zapobiegając ich skurczom. Jego niewielkie dawki wstrzykuje się w precyzyjnie wybrane miejsca redukując powstałe zmarszki, a także prewencyjnie zapobiegając formowaniu nowych. Pierwsze efekty terapii widoczne są już po 2/3 dniach od zabiegu, a efekt końcowy uzyskuje się po 7/10 dniach. Jego trwałość określa się na 4-6 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć. 

Kwas hiauronowy jest naturalnym składnikiem skóry utrzymującym odpowiedni poziom jej jędroności i nawilżenia. Jest idealnym wypełniaczem tkanek miękkich. Wraz z wiekiem ilość kwasu hiauronowego w skórze zanika czego efektem jest jej suchość, wiotczenie i brak objętości. Preparaty go zawierajace doskonale niwelują skutki jego niedoboru, nawilżają a także usprawniają produkcję kolagenu. Ze względu na wyjątkowo dużą hydrofilność - wiązanie cząstek wody - skóra nawet po wchłonięciu kwasu wygląda korzystniej niż przed samym zabiegiem. Usieciowiony, a więc podawany w formie żelu, kwas hiauronowy jest również idealnym wypełniaczem, np. w przypadku powiększania ust czy korekcji istniejących zamrszczek. Zabieg trwa około 30 minut, a efekty są widoczne natychmiast. Bolesność i delikatna opuchlizna mogą utrzymywać się do 3 dni po zabiegu. Zaleca sie aby przez okres 2 tygodni unikać nadmiernego nasłonecznienia i przegrzania. Efekekty zabiegu utrzymują się do momentu całkowitego wchłonięcia preparatu przez enzymy organizmu,  do 9/12 miesięcy. 

Laser frakcyjny EmergeFM to jeden z najnowocześniejszych na rynku laserów nieablacyjnych amerykańskiej firmy PALOMAR. Powoduje głęboką regeneracje skóry ze zminimalizowanym dyskomfortem pozabiegowym. Jest stosowany w niwelowaniu drobnych zmarszczek, likwidowaniu zmian pigmentowych, odmładzaniu skóry poprzez frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry a także redukcji blizn i rozstępów. EmergeTM posiada certyfikat FDA, który potwierdza jego skuteczność w redukcji zmarszczek wokół oczu (tzw. "kurzych łapek"). Działanie lasera polega na poddawaniu wybranego obszaru skóry wytwarzanej przez niego energii w postaci mikrowiązek światła. Uszkodzone komórki zastępowane są przez zdrowe tkanki, w efekcie czego skóra staje się piękniejsza i młodsza. Zabieg przeprowadzany jest bez wcześniejszego znieczulenia, w trakcie jego trwania może wystąpić delikatny dyskomfort. Ilość przeprowadzonych sesji zależy od kondycji skóry jak i charakterystyki likwidowanej zmiany (zaleca się wykonanie 3-6 serii). Po zabiegu na skórze może utrzymywać sie drobne zaczerwienienie (do kilku godzin), a na naskórku pojawiają się drobne ślady, przypominające ślady po nakłuciach (efekt użycia głowicy lasera). 

Więcej informacji na stronie:

www.esteo.pl